ماجرای شرح صحیفه سجادیه توسط استاد انصاریان

ماجرای شرح صحیفه سجادیه توسط استاد انصاریان

بسیاری در جهان مشتاق صحیفه سجادیه هستند چراکه کتابی برای باقیات و صالحات است.

بنده … تنها در شناساندن شخصیت امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه قدمی برداشتم.

  حجت الاسلام انصاریان به خاطره ای از آغاز شرح صحیفه سجادیه اشاره کرد و گفت: زمانی که شرح مصباح الشریعه ۱۵ جلدی را به پایان رساندم، همان شب به فکرم آمد که کار دیگری را آغاز کنم. به ذهنم آمد که به سراغ صحیفه سجادیه بروم همین که جملات اول این کتاب را دیدم گفتم که شرح این کتاب کار من نیست اما بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وسوسه شدم و با دلی فروتن در شب ولادت پیامبر (ص) استخاره گرفتم و دیدم که همان جمله ای که در مقدمه کتاب آمده است «الباقیات و صالحات» آمد. گفتم که پروردگار اینطور رقم زده است که من این کار را انجام دهم.

وی تصریح کرد: صحیفه سجادیه باقیات و صالحاتی است که با زبان دعا فرهنگ صحیح زندگی را ارایه می دهد، گفت: امام سجاد (ع) نه سفری به دریا داشته اند نه به دریا رفته اند اما با این همه تنوع در کره زمین به خداوند می فرمایند که ای خدایی که شگفتی های خلقت تو در دریاست و این نگاه جامع ایشان به ورای هستی است.

وی به ذکر خاطره ای در مورد کتاب صحیفه سجادیه پرداخت و گفت: در سفرهایی که اینجانب به حج داشته ام چهره های اهل سنت در مسجدالحرام در کنار من قرار می گرفتند و من با آنها مسامحه می کردم و آنها از من می خواستند که اگر من کتاب صحیفه سجادیه همراهم هست به آنها هدیه کنم. این نشان می دهد که امروز خیلی ها تشنه صحیفه سجادیه هستند و چه خوب بود که کتاب های تربیتی از نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و دیگر ادعیه ها تهیه می شد و از ابتدایی تا دانشگاه به عنوان کتاب زندگی مورد استفاده مردم قرار می گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button
Close