صحیفه سلامتی

صحیفه سلامتی

نگاهی دیگر به موضوع عافیت و بیماری.

برای دست‌یابی به عافیت یا همان اسایش کامل چه باید کرد و علل تفاوت افراد در میزان بهره مندی از آسایش چیست؟

بیماری و علل شناخته شده، ناشناخته و حکمت‌های پنهان آن چیست؟ خداوند با بندۀ بیمارش چگونه رفتار می­کند و بیمار چگونه باید با بیماری‌اش رفتار کند و بالأخره وظایف بیماردار چیست؟

این ها از جمله سؤالاتی‌ست که در کتاب صحیفۀ سلامتی نوشته زهرا رجب زاده ، با تکیه بر کلام چهارده معصوم علیهم السّلام به ویژه امام سجّاد علیه السّلام در صحیفۀ سجّادیّه به آن پاسخ داده شده است.

خواننده با مطالعۀ این کتاب، خواه در عافیت و آسایش باشد یا در بیماری، از زندگی لذّت می‌برد. با نگاهی تازه به عافیت، مصمّم به حفظ آسایش و فزایندگی و پیوستگی آن خواهد شد و با نگرشی دیگر به بیماری، بیماری را فرصت دیگری از زندگی خواهد شمرد که با برخورد صحیح با آن می‌تواند به بهترین‌هایی فوق تصورّش دست یابد و درهرحال روح سپاسگزاری از خدا به خاطر همۀ داشته‌ها و نداشته‌ها به خواننده القاء می شود.

ضمیمه نمودن دو دعای حضرت سجّاد علیه السلام در صحیفۀ سجّادیّه به وقت عافیت و بیماری با ترجمه‌ای سلیس و دقیق ، از امتیازات دیگر این کتاب است.

مطالعۀ این کتاب را به همگان در عافیت باشند یا در بیماری، بیماردار باشند یا بیمار توصیه می‌کنیم. کتابی مختصر،  مناسب برای هدیه به کسانی که دوستشان می‌داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button
Close