اخبار

فهرست موضوعی صحیفه سجادیه

این فهرست موضوعی در واقع پیاده سازی شده محتوای کتاب ترنم آفتاب یا فرهنگ جامع موضوعی، اثر صحیفه پژوه ارجمند استاد زهرا رجب زاده است. این موضوع بندی با ساختار درختی و به گونه ای بسیار ساده و در عین حال جامع و کامل تهیه و پیاده سازی شده است.

شما میتوانید به صورت مستقیم نیز از طریق آدرس زیر به پایگاه ثقلین که ارائه کننده این فرهنگ موضوعی است مراجعه کنید:

WWW.THEGHLAIN.COM

 

 

 

 

 


 

چاپ نسخه اسپانیایی صحیفه سجادیه در مادرید اسپانیا

Sahifeh Sajjadieh published in Spanish

TEHRAN – A Spanish version of Sahifeh Sajjadieh, a collection of prayers attributed to Imam Sajjad (AS), the fourth Imam of the Shia, has recently been published by Fatima Publications in Spain in collaboration with Iran’s Cultural Office in Madri

 

 

 

۲۰۱۷-۰۳-۱۵

 

 

 

 


 

صحیفه سجادیه» به زبان ارمنی

معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور معرفی سیره و اندیشه‌های ائمه اطهار(ع) اقدام به ترجمه ارمنی کتاب «صحیفه سجادیه» کرده است.

، معاونت امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) و معرفی سیره آن بزرگواران، اقدام به ارائه ترجمه‌ای از «صحیفه سجادیه» به زبان ارمنی کرده است. این ترجمه با همکاری رایزنی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان انجام شده و در دست انتشار قرار دارد.

همچنین چندی پیش معاونت امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اقدام به ارائه ۱۰ ترجمه از کتاب «رساله حقوق امام سجاد(ع)» کرده است.

منبع خبر


ماجرای شرح صحیفه سجادیه توسط استاد انصاریان

بسیاری در جهان مشتاق صحیفه سجادیه هستند چراکه کتابی برای باقیات و صالحات است.

بنده … تنها در شناساندن شخصیت امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه قدمی برداشتم.

  حجت الاسلام انصاریان به خاطره ای از آغاز شرح صحیفه سجادیه اشاره کرد و گفت: زمانی که شرح مصباح الشریعه ۱۵ جلدی را به پایان رساندم، همان شب به فکرم آمد که کار دیگری را آغاز کنم. به ذهنم آمد که به سراغ صحیفه سجادیه بروم همین که جملات اول این کتاب را دیدم گفتم که شرح این کتاب کار من نیست اما بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وسوسه شدم و با دلی فروتن در شب ولادت پیامبر (ص) استخاره گرفتم و دیدم که همان جمله ای که در مقدمه کتاب آمده است «الباقیات و صالحات» آمد. گفتم که پروردگار اینطور رقم زده است که من این کار را انجام دهم.

وی تصریح کرد: صحیفه سجادیه باقیات و صالحاتی است که با زبان دعا فرهنگ صحیح زندگی را ارایه می دهد، گفت: امام سجاد (ع) نه سفری به دریا داشته اند نه به دریا رفته اند اما با این همه تنوع در کره زمین به خداوند می فرمایند که ای خدایی که شگفتی های خلقت تو در دریاست و این نگاه جامع ایشان به ورای هستی است.

وی به ذکر خاطره ای در مورد کتاب صحیفه سجادیه پرداخت و گفت: در سفرهایی که اینجانب به حج داشته ام چهره های اهل سنت در مسجدالحرام در کنار من قرار می گرفتند و من با آنها مسامحه می کردم و آنها از من می خواستند که اگر من کتاب صحیفه سجادیه همراهم هست به آنها هدیه کنم. این نشان می دهد که امروز خیلی ها تشنه صحیفه سجادیه هستند و چه خوب بود که کتاب های تربیتی از نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و دیگر ادعیه ها تهیه می شد و از ابتدایی تا دانشگاه به عنوان کتاب زندگی مورد استفاده مردم قرار می گرفت.

منبع


 

قلم هوشمند صحیفه سجادیه

پس از عرضه موفق برنامه های «قلم هوشمند قرآنی» و «قلم هوشمند منتخب مفاتیح» و استقبال کاربران از ویژگی های خاص نرم افزارهای صباهمراه، اکنون «قلم هوشمند صحیفه سجادیه» تقدیم دوستداران اهل بیت علیهم السلام می گردد.

به کمک خانواده نرم افزار «صباهمراه» می توانید با کمترین قیمت ممکن و بدون نیاز به امکانات سخت افزاری خاصی همیشه و همه جا قلم قرآنی خود را همراه داشته باشید.

خبر کامل

Back to top button
Close